Produktów służących do zabiegu peelingu enzymatycznego jest na rynku mnóstwo. Zawierają enzymy z ananasa, papai, dyni, kiwi i wielu innych naturalnych produktów. Zanim zajrzysz więc do drogerii internetowej i obkupisz się w kilka, wyposaż się w niezbędną, podstawową wiedzę na temat tego, czym tak naprawdę jest peeling enzymatyczny oraz w jaki sposób działa. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki tekst, który ułatwi Ci zrozumienie tego tematu i zwiększy świadomość niezbędną do właściwego wyboru kosmetyków ze sklepowej półki. Zaczynamy!
Czym charakteryzują się produkty Bielenda przeznaczone do peelingu enzymatycznego?
Ten typ produktu nie zawiera ścierających drobinek, przez co stanowi jeden z najdelikatniejszych form peelingów. Formuła ich działania polega na zawartych w kosmetykach enzymach, które rozpuszczają martwy naskórek. W większości produktów tego typu (na przykład w peelingu enzymatycznym Fresh Juice marki Bielenda) znajdują się enzymy pochodzenia naturalnego, między innymi z ananasa czy papai, ale też z kiwi czy z dyni. W przypadku enzymu z ananasa mamy do czynienia z bromelainą, zaś w przypadku enzymu z papai – z papainą. Enzymy pochodzenia roślinnego mają działanie powierzchowne, to znaczy enzymy naruszają warstwę rogową naskórka, która nie jest organizmowi do niczego potrzebna. To ona zazwyczaj odpowiada za wrażenie poszarzałej, zmęczonej cery. Enzymy roślinne nie naruszają głębszych warstw skóry i są dla niej dość delikatne. Mogą być stosowane do różnych typów skóry: wrażliwej, naczynkowej, tłustej czy suchej. Szeroką gamę produktów marki Bielenda, przeznaczonych do peelingu enzymatycznego znajdziesz na horex.pl.
W jaki sposób stosuje się produkty do peelingu enzymatycznego?
Peeling enzymatyczny Fresh Juice marki Bielenda stosuje się podobnie jak maseczkę – pozostawia na twarzy przez krótki czas, a następnie zmywa. Jego zadaniem jest oczyszczenie cery z martwego naskórka, jej wygładzenie, odżywienie i rozjaśnienie powstałych przebarwień. Produkt jest idealny dla suchej skóry. Wśród składników aktywnych zawartych w kosmetyku znajduje się aloes, hydromanil oraz keratolina. Enzymy z wody cytrusowej oraz soku z ananasa rozpuszczają martwy naskórek, w ten sposób pomagając pozbyć się poszarzałej cery. Peeling egzymatyczny marki Bielenda stanowi świetny wybór dla osób narzekających na zmatowiałą, szarą i pozbawioną zdrowego, świeżego wyglądu cerę.
Jak często należy stosować peeling enzymatyczny?
Nowy produkt przeznaczony do peelingu enzymatycznego warto zastosować raz i odczekać kilka dni, by sprawdzić, w jaki sposób skóra zareagowała na dany kosmetyk. W przypadku niektórych osób może bowiem dojść do pieczenia i podrażnienia skóry, choć są to raczej sytuacje wyjątkowe. Nie warto przesadzać z częstotliwością – peeling enzymatyczny warto wykonywać raz w tygodniu, a nawet jeszcze rzadziej. Poszukując dobrych produktów do peelingu enzymatycznego, warto zwrócić uwagę na takie produkty, które są pozbawione szkodliwych parabenów, PEG-ów, parafiny, silikonów, fosforanów i olejów mineralnych. Dla wegan i wegetarian istotny będzie również brak substancji pochodzenia zwierzęcego w danym produkcie.