Pielęgnacja Rzęs - Sprawdzone Sposoby Na Rzęsy - Wszystko w Jednym Miejscu!

Pielęgnacja Rzęs

Wiele kobiet marzy o tym, by mieć piękne, długie, grube i gęste rzęsy. To dzięki nim podkreśla się oczy i dzięki temu wzrok staje się bardziej uwodzicielski. Czy możliwe jest uzyskanie pięknych rzęs, bez regularnych wizyt w salonie kosmetycznym? Jeśli tak to jak można tego dokonać? Przede wszystkim każda kobieta powinna pamiętać, że niezwykle istotna będzie odpowiednia pielęgnacja rzęs. To wszelkiego rodzaju działania, dzięki którym rzęsy będą wzmocnione i zachowają doskonały wygląd. Jak więc można tego dokonać? Co zrobić, by pielęgnacja nie była trudna, ale była skuteczna?

Jaka Odżywka do rzęs najlepsza ? – Miralash

Piękne rzęsy w zasięgu ręki

Rzęsy są jak włosy na głowie, starzeją się i z wiekiem ich potencjał wzrostu staje się mniejszy. Będą robiły się kruche, łamliwe. Czynnikami, które mogą powodować ich osłabienie będzie również stosowanie tuszu czy zalotki, która podwija włoski i decyduje o tym, że doskonale wyglądają, ale niestety powoduje ich istotne osłabienie. Niekorzystnie na rzęsy wpływa także źle wykonany demakijaż albo jego całkowity brak. Trzeba również pamiętać, że rzęsy są osłabiane przez zabiegi ich przedłużania oraz zagęszczania, dlatego trzeba do nich podchodzić z dystansem.

Rzęsy charakteryzują się tym, że faza ich intensywnego wzrostu jest bardzo krótka i trwa jedynie około 2-3 tygodnie. Potem włoski zaczynają się kurczyć i przechodzą w stan spoczynku oraz zaczynają wypadać. Po tym jak włosek wypada znów zaczyna się okres jego wzrostu. Dlatego dążeniem kobiety w zakresie pielęgnacji rzęs powinno być maksymalne wydłużenie pierwszej fazy, by w ten sposób zapewnić sobie dłuższe i bardziej gęste rzęsy. Doprowadzając do nich odpowiednie składniki odżywcze można oczekiwać, że staną się mocniejsze i bardziej elastyczne.

Sposoby pielęgnacji

Chcąc skutecznie pielęgnować rzęsy nie koniecznie trzeba decydować się na drogie odżywki. W zasięgu ręki mamy produkty kosztujące niedużo, a gwarantujące świetne odżywienie rzęs. Na uwagę zasługuje między innymi olej rycynowy, który jest świetnym środkiem do pielęgnacji rzęs. Stosowany jest od kilku pokoleń. Jego regularne stosowanie sprawi, że włoski będą zregenerowane, scalone, a ich struktura będzie mocniejsza, dzięki temu staną się grubsze oraz ciemniejsze. Trzeba jednak uważać przy jego stosowaniu, ponieważ jest dość rzadki i może podrażniać spojówkę.

Pielęgnując rzęsy można również sięgnąć po różnego rodzaju odżywki, które łączą w sobie różne substancje, w tym zazwyczaj kompleks witaminowy powodujący skuteczne wzmacnianie rzęs. Dobre odżywki, które będą regularnie stosowane również mogą sprawić, że pielęgnacja rzęs okaże się skuteczniejsza, przyniesie więcej pozytywnych efektów.

Anja
Cześć, fajnie że czytasz mojego bloga - jestem fanką zdrowego żywienia i odchudzania - udało mi się, teraz chcę pomóc Tobie. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, a wieczorami czytam krótsze i dłuższe książki.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Może Cię zainteresować:

Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Naciśnij ESC aby wyjść.

Do góry